4η νίκη για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου στην Α2 Handball

Την 4η νίκη του εκτός έδρας πανηγύρισε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου. Στον αγώνα με αντίπαλο τον Παπασιδέρη Κορωπίου, για την 5η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Handball επικράτησε με σκορ 19-30.

Στο πρώτο μέρος οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με τον φιλοξενούμενο να εκμεταλλεύεται τα λάθη του αντίπαλου και σε συνάρτηση με την ποιότητα των παικτών του να παίρνει μεγάλη διαφορά, κλείνοντας το ημίχρονο (8-14)

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς με τον φιλοξενούμενο Ποσειδώνα Λουτρακίου να διατηρεί μια διαφορά ασφάλειας των 8 τερμάτων, φτάνοντας άνετα στην εκτός έδρας νίκη με 19-30

Βασιλειάδης με 7 και Αικατερίνης με 6 τέρματα ήταν οι κορυφαίοι του Ποσειδώνα Λουτρακίου, ενώ για τον Κορωπί κορυφαίος ο Janca με 6 τέρματα.

Για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου ήταν η 4 νίκη σε πέντε ματς, έχοντας μια ήττα από τον αήττητο μέχρι σήμερα Ιωνικό. Ενώ το Κορωπί έχοντας μια ισοπαλία με το Καματερό αναζητά ακόμα την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα.

Παπασιδέρης Κορωπίου – Ποσειδώνας Λουτρακίου 19-30

πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 5-5 ,6-8 ,7-10, (8-14) α' ημιχ.

11-15, 12-19, 14-20, 15-23, 18-26, (19-30) τελικό

Παπασιδέρης Κορωπίου (Janca): Γκίκας , Σουρλαντζής Ι. , Σουρλαντζής Δ. 5, Janca 6, Βλάχος 3, Παύλου 1, Φακινός, Βυθούλκας 3, Μπότσαρης, Λαμπαρδάκης, Δεληκούρας Β, Δεληκούρας Δ 1, Καββαλος, Παπασπύρου, Σκευής.

Ποσειδώνας Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 6, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 5, Καπής, Τιφτικίδης, Καραβάς, Σταματίου 1, Χαραλαμπάκης, Δώδας, , Γραμματικόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου 3, Κουτσόπουλος, Παλαιολόγος 1, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 5.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης, Γιαβρούτας, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 1/1-7/7