Εντός έδρας ήττα για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

Σημαντική νίκη πήραν οι παίκτες του Πανελληνίου στο Λουτράκι απέναντι στον Α.Ο. Ποσειδών. Είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού από την αρχή και στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 15 – 13.

Στο δεύτερο μέρος συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, ξεκίνησαν καλύτερα, με τους γηπεδούχους όμως να τους ισοφαρίζουν 10 λεπτά πριν το τέλος, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, οι φιλοξενούμενοι τα έδωσαν όλα, εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους και κατάφεραν να πάρουν το ματς με 24 – 20.

Πρώτοι σκόρερ οι Χατζηγιάννης και Βασιλειάδης με 6 τέρματα ο καθένας.

Τα πεντάλεπτα: 2 – 1, 4 – 4, 7 – 8, 10 – 11, 13 – 13, 13 – 15 (Ημίχ.), 13 – 16, 15 – 17, 16 – 17, 17 – 17, 18 – 20, 20 – 24.

Α.Ο. Ποσειδών Λουτρακίου: Βλαχογεωργος, Αικατερινης 2, Γκικας 2, Καπης, Τυφτικιδης, Καραβας, Ζερβας, Δωδας, Χριστοπουλος 4, Χατουπης, Χατζηκωνσταντινου 1, Δημητροπουλος, Χατζηκωνσταντινου Αθ. 2, Παλαιολογος, Βασιλειαδης 6, Ρουμελιωτης 3.

Πανελλήνιος Γ.Σ.: Ρεπουλιας, Κατακαλος 1, Ζαφειρης, Ζαρικος, Χειβιδοπουλος, Ξανθοπουλος 2, Ζασε 5, Νιντερεγκερ 2, Χατζηγιαννης 6, Μαυρομάτης, Μπαρμπαράκης 4, Χαρμπης, Τζανακακης, Τσακουλης, Μπαλασκας, Αλικακος 4

Δίλεπτα: 5/6  Πέναλτι: 3/4-3/3