Παρέμεινε σε τροχιά πλέι-οφ ο Ποσειδών Λουτρακίου

Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών (μαζί με την Ακαδημία) βρίσκεται ο Ποσειδών Λουτρακίου μετά τη σημερινή νίκη επι του Ηλυσιακού με 29-23.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά στη συνέχεια κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και να πάνε στα αποδυτήρια με το υπερ τους 11-9.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Λουτρακίου είχε σταθερά ένα προβάδισμα τριών τερμάτων, κάτι που είχε αποκτήσει από το πρώτο μέρος και στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα κατάφερε να να το διευρύνει ελάχιστα κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη.

Για τους γηπεδούχους από 6 τέρματα πέτυχαν οι Αικατερίνης, Βασιλειάδης και Ρουμελιώτης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 29-23

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-3, 5-4, 5-5, 9-7, 11-9 (ημχ.) 14-11, 16-13, 19-16, 22-19, 26-21, 29-23

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Κων/νος Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 6, Γκίκας, Καραβάς, Ζέρβας, Χριστόπουλος 3, Τσιέλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 3, Δημητρόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου Α. 2, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 6, Ρουμελιώτης 6.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ναπολέων Κρεμόνας): Μπάνιας, Τσέτσος 4, Αστέρης 3, Διαμαντάκος, Οικονόμου, Σοκόλι, Στατιρλής 4, Τσατσαρώνης, Μίχος 1, Κωσταπαππάς,  Γρηγοράκης, Οικονόμου 4, Λαμπρόπουλος, Τριανταφύλλου 3, Κολιούρης 4, Δημουλλέας.

Διαιτητές: Ψύλλος-Λεφάκης, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 2/2-4/6