Volley Γυναικών: Πικρή ήττα για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

Καθαρή νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο Ακρίτας Καλαμάτας μέσα στο Λουτράκι επί του Ποσειδώνα με 1-3 σετ για την τελευταία αγωνιστική του Α’ γύρου στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής γυναικών.

Οι γηπεδούχες μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν εύκολα αλλά η συνέχεια ανήκε στην καλαματιανή ομάδα. Με εκπληκτικές άμυνες και παίζοντας έξυπνα στην επίθεση κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ (1-2) για να ακολουθήσει θρίλερ στο 4ο σετ.

Ο Ποσειδώνας προηγήθηκε 24-20 αλλά ο Ακρίτας κατάφερε να "σβήσει" όλα τα σετ μπολ του Ποσειδώνα και να φτάσει σε μια επική ανατροπή με 24-26 και τη νίκη με 1-3 σετ.

Τα σετ: 25-15, 20-25, 19-25, 24-26

Α.ΟΑΚΡΙΤΑΣ (Δημητρακόπουλος Χρήστος ): Φωτεινάκη Κατερίνα (c), Ιωαννίδη Χριστίνα, Βαμβακούση Όλγα, Μπότη Καλλιρόη, Μπότη Θεοδώρα, Σάββα Έφη, Μπούνα Θεώνη (λ), Αναστασίου Γεωργία, Κρίκη Ζωή, Μπίτσικα Χριστιάννα, Γεωργιοπούλου Τίνα, Μπουζέα Ιωάννα