Η βαθμολογία των playoffs μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία των playoffs της Stoiximan Super League μετά και την ολοκλήρωση της δεύτερης αγωνιστικής.

Η ΑΕΚ πήρε μεγάλη νίκη, επικρατώντας 1-0 του Ολυμπιακού για την 2η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. Στην κορυφή η Ένωση με 65 πόντους, τέταρτοι οι ερυθρόλευκοι με 57 βαθμούς, στο -8 από την πρώτη θέση.

Stoiximan Super League: Η βαθμολογία των playoffs μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί του Ολυμπιακού

Ο Άρης είχε εύκολο έργο και μέσα σε τέσσερα λεπτά "καθάρισε" τη Λαμία, επικρατώντας 3-1. Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ πήρε σπουδαίο διπλό στη Λεωφόρο, με νίκη 3-2 του Παναθηναϊκού.

Η βαθμολογία των playoffs μετά το τέλος της 2ης αγωνιστικής

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Κυριακή 31 Μαρτίου

• Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-3 (29', 90+3' Μπερνάρ/ 2' Ντεσπόντοφ, 37' Τόμας, 89' Σβαμπ)
  • ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-0 (90+1' Ελίασον)
  • Άρης-Λαμία 3-1 (55' Σουλεϊμάνοφ, 56' Γκαρσία, 59' Μπράμπετς / 89' Κοντονίκος)

Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playoffs

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.